
Projekt „Nowoczesny pedagog”
Nr POWR.03.01.00-00-K423/16
Przewidziane w projekcie formy wsparcia stanowią elementy dodatkowe w procesie kształcenia. Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Zajęcia warsztatowe:
- Pomoc przedmedyczna udzielana dzieciom (certyfikat)
- Animator zabaw
- Bajkoterapia
- Język angielski dla pedagogów (poz.B2)
- Moralność i empatia w pracy pedagoga
- Przedsiębiorczość dla nauczycieli
- Zastosowanie narzędzi dostępnych w chmurze do tworzenia materiałów edukacyjnych, kolaboracji uczniów i weryfikacji ich wiedzy
- Technologie informacyjno-komunikacyjne w edukacji
- Uniwersalne projektowanie w dydaktyce
- Metoda projektowa i warsztatowa w praktyce szkolnej.
Przewidzianych jest 10 grup warsztatowych. Każdy uczestnik weźmie udział w 4 zajęciach warsztatowych. Każdy warsztat będzie trwał 16h, grupy będą 16 osobowe. Warsztaty będą dobierane do każdego uczestnika indywidualnie w oparciu o przeprowadzony bilans kompetencji oraz wysokość średniej ocen z ostatniego roku studiów.
Zajęcia projektowe
- Lalkoterapia – wykonanie pod okiem lalkarza lalki, następnie opracowanie koncepcji lalkoterapii w terapii dzieci chorych i niepełnosprawnych i jej wdrożenie przy udziale instytucji działających na ich rzecz.
- Terapia HOKUS FOKUS – wykorzystanie magicznych sztuczek w innowacyjnej terapii dzieci z niepełnosprawnościami, w oparciu o ich naturalną ciekawość i potrzebę zabawy.
- Zastosowanie platformy e-learningowej do stworzenia zasobnika wiedzy dla potrzeb studentów Wydziału Nauk Pedagogicznych UKSW w Warszawie.
- W cudzych butach – opracowanie metody rozwijania empatii wśród studentów pedagogiki i pedagogiki specjalnej i jej wdrożenie.
- Wydziałowe Spotkania z Ekspertami Rynku Pracy: organizacja koncepcyjna, tematyczna, merytoryczna i logistyczna regularnych spotkań specjalistów praktyków ze studentami Wydziału Nauk Pedagogicznych UKSW w Warszawie oraz koncepcji zamawianych prac dyplomowych.
Przewidzianych jest 5 projektów, każdy po 2 grupy (razem 10 grup projektowych). Każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w 2 projektach. Każdy projekt będzie trwał 30h, grupy będą 8-osobowe. Projekty będą dobierane do każdego uczestnika indywidualnie w oparciu o przeprowadzony bilans kompetencji oraz wysokość średniej ocen z ostatniego roku studiów.
Wizyty studyjne:
Celem wizyt studyjnych jest wyposażenie uczestników w praktyczną wiedzę, umiejętności i postawy. Wizyty studyjne będą odbywały się w instytucjach działających w obszarze pedagogiki i pedagogiki specjalnej.
Przewidziane są wizyty studyjne u 4 pracodawców, każda przeznaczona dla 2 grup (razem 8 wizyt studyjnych) . Do każdego miejsca udadzą się 2 grupy po 10 osób. Każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w wizycie studyjnej w 2 instytucjach. Wizyty studyjna będzie jednodniowa (8h).
Program wizyty: wprowadzenie w specyfikę działania instytucji, warsztaty dla uczestników projektu, spotkanie podsumowujące.